Lato 2019

Odkryj z nami Aostę na nowo!

 

Termin:         20-27.07.2019 (8 dni, 7 nocy)

Cena:             1 790 PLN

 

Zapraszamy na piesze wędrówki, podziwianie widoków i odkrywanie Valle d’Aosta latem! Oferujemy klimatyczny wyjazd w małym gronie (max. 8 osób) do najmniejszego i najpiękniejszego włoskiego regionu.

W programie planujemy wizytę w największym parku narodowym Włoch- Gran Paradiso, wędrówki u stóp Mt. Blanc i Monte Rosa, trekking pod Matterhornem, możliwość wypróbowania rowerowych singletracków w Pile, jak i zdobywanie okolicznych szczytów oraz obowiązkową wizytę w stolicy regionu- założonym w 25 r p.n.e. mieście Aosta.

Latem, w Dolinie Aosty każdy, bez względu na kondycję i umiejętności, znajdzie coś dla siebie. To świetny sposób na spędzenie aktywnych wakacji w pięknej okolicy!

Transport: Przejazd busem 8-osobowym z Polski do Włoch i z powrotem.

Zakwaterowanie: Pokoje 2-osobowe, Hotel Rendez Vous 3* (Chatillon, Dolina Aosty, Włochy)

Wyżywienie: BB- śniadania wliczone w cenę.

 

Zapewniamy w cenie:

 • Przejazd 8-osobowym busem na trasie Polska- Włochy- Polska
 • Codzienne transfery z hotelu na miejsca wypadowe
 • 7 noclegów w pokoju 2-osobowym w 3* Hotelu Rendez Vous
 • 7 śniadań w hotelu
 • Korzystanie z sauny, jacuzzi w hotelu
 • Opłatę klimatyczną
 • Ubezpieczenie AXA (KL 20 000 Euro, NNW 2 000 Euro, bagaż 200 Euro)

Nie zapewniamy w cenie:

 • Obiadokolacji (świetnej lokalnej kuchni można spróbować w restauracji przy hotelu)
 • Dodatkowych posiłków na trasach
 • Biletów na atrakcje dodatkowe (karnety, bilety wstępu )
 • Wypożyczenia sprzętu wedle własnych potrzeb (rowerowego, wspinaczkowego itd.)

 

PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1: 20.07.2019

Wyjazd w godzinach porannych, przejazd przez Polskę po trasie: Grudziądz-Toruń-Inowrocław-Gniezno-Poznań- Świecko (albo Grudziądz-Toruń-Włocławek-Łódź-Wrocław-Zgorzelec) możliwa zbiórka uczestników w miastach znajdujących się po trasie. Dojazd do Chatillon (AO, Italy) w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2: 21.07.2019

Po śniadaniu wyjazd do Cervinii- miasteczka położonego u stóp Matterhornu (4487m n.p.m.) na granicy Włoch i Szwajcarii. Trasy u stóp Matterhorn i wokół wysokogórskich jezior Lac Golliet i Lac des Cimes Bianches zapewniają kilkugodzinną wędrówkę widokową. Istnieje również możliwość wyjazdu wyciągami (karnet całodniowy ok. 32 Euro) na wyższe punkty szlaków oraz na taras widokowy na Plateu Rosa (3480m n.p.m.) skąd rozpościera się piękny widok zarówno na włoską jak i szwajcarską stronę. Późnym popołudniem powrót do hotelu, czas na odpoczynek lub skorzystanie z hotelowego SPA.

Dzień 3: 22.07.2019

Po śniadaniu wyjazd do Aosty- rzymskiego miasta zbudowanego w 25 r p.n.e. przez cesarza Oktawiana Augusta. Tam czas na zwiedzanie miasta (mury miejskie, łuk triumfalny, rzymski amfiteatr), wędrówki trasami turystycznymi wokół Aosty, lub wyjazd gondolami (karnet całodniowy ok. 22 Euro) do miasteczka Pila (1800m n.p.m.) i tam spacery po wyznaczonych trasach turystycznych. Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów i spróbowania swoich sił na tamtejszych Singletrackach (15 km tras rowerowych, różnice wysokości do 2100m). Wieczorem wspólna obiadokolacja w wybranej restauracji i podziwianie miasta o zmroku. Wieczorny powrót do hotelu, czas wolny.

Dzień 4: 23.07.2019

Dzień poświęcony na odpoczynek w okolicy Chatillon i St. Vincent. Spacery po okolicznych miasteczkach lub szlakach, możliwość wyjścia na Termy St. Vincent (20 Euro/os.) Dla chętnych wyjazd do Forte di Bard- fortecy z VI w która strzeże wjazdu do Valle d’Aosta od strony Piemontu. Niegdyś zrównana z ziemią przez Napoleona, później odbudowana, a dziś służy jako muzeum regionu.

Dzień 5: 24.07.2019

Po śniadaniu wyjazd do Gran Paradiso- pierwszego i największego Parku Narodowego Włoch, który swą nazwę wziął od leżącego w całości na jego terenie szczytu Gran Paradiso o wysokości 4061m n.p.m. ego widowiskową scenerię tworzą góry, lodowce oraz lasy pełne srebrzystych jodeł, sosen i modrzewi. Cały dzień w Parku pozwoli na spokojne zwiedzenie jego olbrzymiego terenu (703km2) wraz ze znajdującym się tam ogrodem botanicznym i da szansę na podziwianie zaskakujących alpejskich krajobrazów. Park oferuje wiele tras turystycznych o zróżnicowanych trudnościach i długościach wędrówek.

Dzień 6: 25.07.2019

Po śniadaniu wyjazd malowniczą trasą górską w kierunku Monterosa, gdzie u podnóży lodowców mamy okazję spędzić cały dzień spacerując, ciesząc się słońcem i podziwiając niesamowite alpejskie widoki. Chętni mogą skorzystać z tak zwanej Via Ferrata- trasy urozmaiconej łańcuchami, mostkami, przepaściami itd. UWAGA! Wejście na Via Ferrata tylko z przewodnikiem i w odpowiednim ekwipunku (koszt za ½ dnia spaceru to 55 Euro/os przy 4 osobach). Popołudniu powrót do hotelu, czas wolny.

Dzień 7: 26.07.2019

Po śniadaniu wyjazd do Courmayeur, skąd na taras widokowy na wysokości 3466m n.p.m. wyrusza, okrzyknięta ósmym cudem świata kolejka SkyWay (wjazd 52 Euro). Z tarasu na Punta Helbrunner można podziwiać masyw najwyższego szczytu Europy- Mt. Blanc (4810m n.p.m.) oraz rozciągający się majestatyczny widok na całą dolinę zarówno po włoskiej jak i francuskiej stronie. Do dyspozycji trasy turystyczne piesze różnej trudności u stóp lodowców wokół Mt. Blanc i w dolinie Val Veny, oraz możliwość odkrywania miasteczka Courmayeur.  Póżnym popołudniem powrót do hotelu, czas wolny.

Dzień 8: 27.07.2019

We wczesnych godzinach porannych (wczesne śniadanie lub pakiet na drogę) wyjazd w drogę powrotną do Polski. Na trasie planowany jeden dłuższy postój na ciepły posiłek. Przyjazd planowany na późne godziny wieczorne.

 

UWAGA!

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Karoliną: +48 735 046 307, karolina@viaeuropa.com.pl

Ilość miejsc mocno ograniczona!

Program ramowy- organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu w zależności od panujących warunków.