Lato 2020

Odkryj z nami Aostę na nowo!

 

Termin:         29.06-06.07.2020 (8 dni)  albo 06-13.07.2020 (8 dni)

Cena:             3 490 PLN 

 

Zapraszamy na piesze wędrówki, podziwianie widoków i odkrywanie Valle d’Aosta latem! Oferujemy klimatyczny wyjazd w małym gronie (8-16 osób) do najmniejszego i najpiękniejszego włoskiego regionu.

W programie planujemy wizytę w największym parku narodowym Włoch- Gran Paradiso, wędrówki u stóp Mt. Blanc i Monte Rosa, trekking pod Matterhornem, możliwość wypróbowania rowerowych singletracków w Pile, jak i zdobywanie okolicznych szczytów oraz obowiązkową wizytę w stolicy regionu- założonym w 25 r p.n.e. mieście Aosta.

Latem, w Dolinie Aosty każdy, bez względu na kondycję i umiejętności, znajdzie coś dla siebie. To świetny sposób na spędzenie aktywnych wakacji w pięknej okolicy!

Transport: Przelot samolotem z wybranego lotniska w Polsce do Bergamo (Mediolan), transfer na trasie lotnisko-hotel-lotnisko oraz na miejsca wypadowe.

Zakwaterowanie: Pokoje 2, 3 lub 4-osobowe, Hotel Chacaril (Pila- 1800m n.p.m., Dolina Aosty, Włochy). Hotel położony na stoku, blisko centrum miasteczka oraz kolejki gondolowej, którą można zjechać do Aosty- stolicy regionu pełnej sklepów, restauracji, kawiarni, barów i historii. Hotel posiada swój ogródek z leżakami, zewnętrznym jacuzzi i pięknymi widokami.

Wyżywienie: BB- śniadania wliczone w cenę.

 

Zapewniamy w cenie:

 • Przelot samolotem z Polski do Bergamo i z powrotem z bagażem nadawanym do 10kg
 • Transfer z i na lotnisko, oraz transfery w miejsca wypadowe.
 • 7 noclegów w pokoju 2, 3 albo 4-osobowym w Hotelu Chacaril w Pili
 • 7 śniadań w hotelu oraz wspólnego grilla pod Mont Blanc w Courmayeur
 • Korzystanie z sauny, jacuzzi w hotelu
 • Opłatę klimatyczną
 • Ubezpieczenie AXA (KL 20 000 Euro, NNW 2 000 Euro, bagaż 200 Euro)

Nie zapewniamy w cenie:

 • Biletów na atrakcje dodatkowe (karnety na wyciągi, bilety wstępu itd.)
 • Wypożyczenia sprzętu wedle własnych potrzeb (rowerowego, wspinaczkowego itd.)
 • Dodatkowego bagażu do samolotu- możliwe rozszerzenie do wersji 20kg za dodatkową opłatą
 • Dodatkowych posiłków

*Podana cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Obowiązują zniżki dla pokoi 3 i 4-osobowych.

 

Program wyjazdu

Dzień 1:

Przelot samolotem z Polski do Bergamo, transfer z lotniska do hotelu. Dojazd do Pila (AO, Italy), zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2:

Dzień przeznaczamy na odpoczynek w Pili- spacery po okolicznych trasach turystycznych, korzystanie z hotelowego jacuzzi, opalanie. Możliwość zjazdu gondolami (bilet ok. 7 Euro) do Aosty- rzymskiego miasta zbudowanego w 25 r p.n.e. przez cesarza Oktawiana Augusta, zwiedzanie miasta (mury miejskie, łuk triumfalny, rzymski amfiteatr).

Dzień 3:

Po śniadaniu wyjazd do Cervinii- miasteczka położonego u stóp Matterhornu (4487m n.p.m.) na granicy Włoch i Szwajcarii. Trasy u stóp Matterhorn i wokół wysokogórskich jezior Lac Golliet i Lac des Cimes Bianches zapewniają kilkugodzinną wędrówkę zapoznawczą. Istnieje również możliwość wyjazdu wyciągami (bilet całodniowy ok. 32 Euro) na wyższe punkty szlaków oraz na taras widokowy na Plateu Rosa (3480m n.p.m.) skąd rozpościera się piękny widok zarówno na włoską jak i szwajcarską stronę. Późnym popołudniem powrót do hotelu, czas na odpoczynek, obiadokolacja.

Dzień 4:

Dzień w Pili – istnieje możliwość wypożyczenia rowerów i spróbowania swoich sił na tamtejszych Singletrackach (wjazd wyciągiem, zjazd na rowerze- 15 km tras rowerowych, różnice wysokości do 2100m). Zamiast na rowerach, można odkrywać okolicę pieszo, lub skorzystać z zewnętrznego basenu przy jednej z restauracji niedaleko hotelu.

Dzień 5:

Po śniadaniu wyjazd do Courmayeur, skąd na taras widokowy na wysokości 3466m n.p.m. wyrusza, okrzyknięta ósmym cudem świata kolejka SkyWay Montebianco (bilet: 52 Euro). Z tarasu na Punta Helbrunner można podziwiać masyw najwyższego szczytu Europy- Mt. Blanc (4810m n.p.m.) oraz rozciągający się majestatyczny widok na całą dolinę zarówno po włoskiej jak i francuskiej stronie. Do dyspozycji trasy turystyczne piesze różnej trudności u stóp lodowców wokół Mt. Blanc i w dolinie Val Veny, oraz możliwość odkrywania miasteczka Courmayeur. Popołudniu obiadokolacja w formie wspólnego grilla u podnóży Mt. Blanc. Wieczorem powrót do hotelu, czas wolny.

Dzień 6:

Ten dzień przeznaczamy na opalanie, relaksowanie się w jacuzzi lub przy basenie, spacer po okolicy (lub Aoście) albo wyjście na jeden z okolicznych szlaków- np. do pięknego jeziorka Lac de Chamole, lub dalej- do położonego na wysokości 2500m n.p.m. schroniska Rifugio Arbolle, by w pięknych okolicznościach przyrody utrwalić dotychczasowe wspomnienia.

Dzień 7:

Po śniadaniu wyjazd do Gran Paradiso- najstarszego i największego Parku Narodowego Włoch, który swą nazwę wziął od leżącego w całości na jego terenie szczytu Gran Paradiso o wysokości 4061m n.p.m. Jego widowiskową scenerię tworzą góry, lodowce, wodospady oraz lasy pełne srebrzystych jodeł, sosen i modrzewi. Odwiedzając wodospady w Lillaz, mamy możliwość wyjścia na dłuższą wędrówkę w głąb parku narodowego, lub spacer do pobliskiego Cogne- uroczego miasteczka stanowiącego ‘bramę do Gran Paradiso’. Tam możemy odpocząć rozkoszując się wyśmienitą pizzą lub pysznymi gelato, spacerując po wąskich uliczkach miasteczka.

Dzień 8:

Po śniadaniu transfer na lotnisko, wylot z Bergamo do Polski zgodnie z rozkładem lotów.

 

UWAGA!

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Karoliną: +48 735 046 307, karolina@viaeuropa.com.pl

lub Mateuszem : +48 668 170 523, mateusz@viaeuropa.com.pl

Ilość miejsc mocno ograniczona!

Program ramowy- organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu w zależności od panujących warunków.