Bezpieczne narty w czasach pandemii w Dolinie Aosty.

Buongiorno Amici! 😊

Dawno nas tu nie było. Wszystko przez zamieszanie spowodowane pandemią. W ostatnich tygodniach towarzyszyła nam duża niepewność i pewien chaos informacyjny. W ostatnich dniach wiele spraw się wyklarowało. Postanowiliśmy więc zabrać dla Was wszystkie informacje dotyczące bezpiecznego rozpoczęcia sezonu narciarskiego i zasad jakie będą panować we Włoszech w związku z pandemią.

Od kilku tygodni śledzimy informacje napływające z Włoch za pomocą mediów. Jesteśmy też w stałym kontakcie z naszymi partnerami na miejscu: hotelarzami, restauratorami i obsługą stacji narciarskich. Wiemy już, że sezon narciarski we Włoszech nie ruszy w tym roku. W związku z tym zmuszeni byliśmy odwołać zaplanowane na grudzień wyjazdy. Władze włoskie wprowadziły także w okresie świąteczno- noworocznym obowiązek przejścia kwarantanny po przyjeździe dla obywateli większości państw europejskich. W praktyce ma to ograniczyć ruch turystyczny w tym czasie i przyczynić się do zmniejszenia ilości zachorowań. Na tym jednak koniec złych wiadomości. Wszystko na to wskazuje, że nowy rok przyniesie nam wyczekiwane rozpoczęcie sezonu właśnie dzięki temu grudniowemu lockdownowi

Według wszelkich dostępnych nam informacji włoskie stacje narciarskie rozpoczną funkcjonowanie od 7 stycznia.

Do 15 stycznia wjazd do Włoch dla obywateli Polski w praktyce będzie jeszcze utrudniony i prawdopodobnie będzie skutkował koniecznością odbycia kwarantanny. Od 16 stycznia jednak wszystko powinno wrócić do względnej normalności. Do pracy wrócą restauracje i hotele. Wszystkim zależy na bezpieczeństwie turystów. W związku z tym w trakcie uprawiania białego szaleństwa będą obowiązywały następujące zasady sanitarne:

  • We wszystkich przestrzeniach zamkniętych, w gondolkach, na wyciągach i stacjach kolei linowych obowiązywać będzie obowiązek zasłaniania ust i nosa (wystarczy chusta lub kominiarka)
  • W kolejkach do wyciągów również obowiązek zasłonięcia ust i nosa oraz zachowanie 1 m odstępu od obcych osób
  • Restauracje i bary na stokach będą czynne. Obowiązywać będzie limit osób równy ilości miejsc siedzących w lokalu. Maseczki będzie można zdjąć dopiero siedząc przy stoliku.
  • Wprowadzone będą limity zakupu karnetów (tym obostrzeniem nasi klienci nie muszą się martwić). Jako Tour Operator funkcjonujący w Valle d’Aosta od lat mamy gwarancje dostępności skipassów dla naszych klientów.

Sytuacja we Włoszech od dłuższego czasu ulega systematycznej poprawie.

Analizując dane statystyczne z całą pewnością można stwierdzić, że jest lepsza niż w Polsce. Biorąc pod uwagę rozległość terenów narciarskich w Dolinie Aosty, przepustowość infrastruktury i wprowadzone zasady sanitarne uważamy, że bezpieczne narty w tym sezonie są możliwe. Polskie stoki „słyną” z tłumów i kolejek do wyciągów. We Włoszech taki widok jest rzadkością. Bezpieczniej jest zatem wyjechać za granicę.

Włochy w związku z pandemią podzielono na 3 strefy: żółtą, pomarańczową i czerwoną. Największe obostrzenia obowiązują w strefach czerwonych. W najbliższych dniach regiony na północy kraju, które dotychczas znajdowały się w strefie czerwonej mają przejść do stref pomarańczowych i żółtych. Utrzymywanie Doliny Aosty w czerwonej strefie było niezrozumiałe nawet dla władz tego autonomicznego regionu i skutkowało uchwaleniem lokalnego rozporządzenia zezwalającego na otwarcie stoków, hoteli i restauracji. W praktyce jednak nikt się na to raczej nie zdecyduje, ale pokazuje to determinację lokalnego społeczeństwa do powrotu do normalności. Zwłaszcza, że w całej Dolinie Aosty notuje się w ostatnim czasie niewiele przypadków zakażenia, bo raptem mniej niż 20 zachorowań dziennie.

My jako kadra obsługująca także zrobimy wszystko co w naszej mocy, by nasi klienci czuli się bezpiecznie chociażby przez regularną dezynfekcję naszych środków transportu. Dopilnujemy także aby hotele i restauracje obsługujące naszych klientów przestrzegały wszystkich obowiązujących zasad. Ci z Was, którzy byli z nami na nartach w poprzednich sezonach doskonale wiedzą, że jesteśmy na miejscu i mamy oko na wszystko 😉 Nie inaczej będzie teraz.

Startujemy 22 stycznia!

Wydłużamy sezon do połowy kwietnia! Już dziś zapraszamy do rezerwacji terminów na zimę 2021. Jednocześnie gwarantujemy zwrot pieniędzy w przypadku wprowadzenia powtórnego lockdownu uniemożliwiającego nam realizację wyjazdu. Oferujemy również możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji bez podania przyczyny.

Wszyscy tęsknimy za białym szaleństwem w Alpach. Każdy potrzebuje wypoczynku i relaksu po tym męczącym, pandemicznym roku. Wszyscy chcemy normalności. Przy odrobinie wspólnego wysiłku możemy to zrobić. Zapraszamy na bezpieczne narty w Dolinie Aosty już w styczniu! Ta zima jeszcze nie jest stracona 😊

Oferta wyjazdów narciarskich na rok 2021 dostępna jest pod TYM LINKIEM