COVID-19

BEZPIECZNE NARTY W PANDEMII COVID-19

Prosimy, by przed wyjazdem indywidualnie zapoznać się z panującymi we Włoszech zasadami. Szczegółowe informacje na temat aktualnie obowiązujących przepisów wjazdowych, w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: TUTAJ

UWAGA!

A.T. VIA EUROPA nie bierze odpowiedzialności za panujące w związku z pandemią COVID-19 zasady wjazdu do kraju docelowego, korzystania z ośrodków narciarskich, restauracji i innych obiektów użyteczności publicznej tj. obowiązek szczepienia, testów itd. 

Natomiast w sytuacji, gdy:

  • zostaną odwołane loty do/z Włoch,
  • zamknięte zostaną ośrodki narciarskie,
  • zamknięte będą hotele,

VIA EUROPA zastrzega sobie prawo do odwołania wyjazdu i zwrotu poniesionych przez Państwa kosztów*.

*W przypadku, jeśli loty nie zostaną odwołane, a ośrodki pozostaną zamknięte, dokonamy zwrotu z WYŁĄCZENIEM poniesionych kosztów za zakupione już bilety lotnicze.

W innym wypadku (niewymienionym powyżej) sugerujemy wykupienie UBEZPIECZENIA OD REZYGNACJI [więcej info]

Informacje dotyczące wyjazdu do Włoch:

  • Ważność certyfikatu COVID we Włoszech to 6 miesięcy.

  • Dla osób, którym ważność certyfikatu kończy się przed lub w trakcie wyjazdu do Włoch konieczne jest zaszczepienie dawką przypominającą. Ważność certyfikatu COVID zostaje przedłużona w momencie przyjęcia dawki przypominającej. (W przypadku, jeśli pierwszą dawką był Johnson- po 2 tygodniach od przyjęcia dawki przypominającej.)

!! WJAZD DO WŁOCH od 1.02.2022 r.‼️

  • Z dniem 31 stycznia wygasa rozporządzenie nakładające obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu dla każdego wjeżdżającego do Włoch, a na niezaszczepionych nakładającego konieczność odbycia kwarantanny. Zatem każdy szczepiony i posiadający udokumentowany status ozdrowieńca wjeżdża bez dodatkowych wymagań, natomiast niezaszczepiony wykonuje test i również wjeżdża do Włoch bez dodatkowych utrudnień. 
  • Na terenie Włoch obowiązek okazania podstawowego green-pass’u (paszportu szczepionkowego) został rozszerzony na sklepy inne niż te pierwszej potrzeby. Bez testu, zaświadczenia o szczepieniu lub przechorowaniu będzie można wejść jedynie do aptek, sklepów spożywczych i związanych bezpośrednio ze zdrowiem. Z kolei bez super green-pass’u (zaszczepienie lub ozdrowienie) nie będzie można korzystać m.in. z restauracji, barów, miejsc noclegowych, wyciągów narciarskich, basenów publicznych (w tym term) czy komunikacji publicznej.
  • Od 1 lutego ważność paszportu szczepionkowego uzyskanego po drugiej dawce została na terenie Włoch skrócona do sześciu miesięcy. Wcześniej informowano, że dawka trzecia przedłuży ważność paszportu o kolejne dziewięć miesięcy (już od następnego dnia po przyjęciu trzeciej dawki), jednak podjęto decyzję, że na razie trzecia dawka będzie ważna na czas nieokreślony. Oznacza to, że dopóki nie zostaną ogłoszone ewentualne nowe zmiany w tym zakresie, każdy zaszczepiony trzecią dawką ma na terytorium Włoch green-pass ważny bezterminowo.

Dzieci 12-18 lat:

  • Europejska Agencja Leków zatwierdziła szczepienia przypominające dla młodzieży w wieku 12-18 lat 24 stycznia. Od tego czasu możliwe są już szczepienia dzieci trzecią dawką. W związku z tym, również dzieci i młodzież w wieku 12-18 lat ma obowiązek posiadania aktualnego certyfikatu Covidowego.