Dlaczego właśnie Valle d’Aosta?

Pierwszy artykuł naszego bloga poświęcimy na krótki i bardzo ogólny opis tego niewielkiego, uroczego regionu w północnych Włoszech. Opowiemy również o tym co nas urzeka w Valle d’Aosta i dlaczego to właśnie tam spędzamy każdą zimę już od kilkunastu lat.

            Dolina Aosty (w języku włoskim Valle d’Aosta) to kraina geograficzna rozciągająca się pomiędzy łańcuchami Alp Pennińskich i Alp Graickich wzdłuż rzeki Dora. Jest to również najmniejszy region Włoch i jeden z pięciu włoskich regionów o specjalnym statusie autonomicznym. Graniczy z włoskim Piemontem oraz z Francją i Szwajcarią.

Tyle suchej teorii. Dla nas Dolina Aosty to zapierające dech w piersiach krajobrazy najwyższych szczytów Europy na które nie sposób się napatrzyć. To niezliczone ilości świetnie przygotowanych tras narciarskich przyciągające narciarzy z całej Europy, na których uwielbiamy szusować. To niepowtarzalny klimat alpejskich kurortów takich jak Breuil-Cervinia czy Courmayeur. To serdeczni i otwarci mieszkańcy. To w końcu świetna włoska i regionalna kuchnia, w której rozsmakowujemy się każdego dnia.

W kolejnych wpisach zagłębimy się szczegóły tego pięknego i różnorodnego regionu, opowiemy o najważniejszych miejscach i atrakcjach. Będziemy też śledzić doniesienia z regionu w związku ze zbliżającym się sezonem zimowym! Już dziś jednak możemy zaprosić Was do planowania zimowego wypoczynku w najlepszym zimowym regionie Europy – w Valle d’Aosta!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na nadchodzący sezon: OFERTA NA SEZON 2020/21