fbpx
Menu Close

GREEN VELO – ETAP I

Wschodni szlak rowerowy Green Velo to najbardziej spektakularny projekt rowerowy jaki do tej pory zrealizowano w Polsce. To łącznie ponad 2000 km wytyczonej i świetnie przygotowanej trasy rowerowej przez 5 województw wschodniej Polski. Zapraszamy na wyprawę rowerową w niespotykanej nigdzie wcześniej wygodnej formule. Pierwszy, 7-dniowy etap to niespełna 380 km trasy od Wysoczyzny Elbląskiej i Zalewu Wiślanego przez północną Warmię i Mazury do położonego przy samej granicy z Obwodem Kaliningradzkim uzdrowiska Gołdap.

Termin: 20-27.06.2021

Cena:  2490 PLN

CENA ZAWIERA:CENA NIE ZAWIERA:
 • 7 noclegów w standardzie hotelowym (**, *** lub **** w zależności od dnia)
 • Wyżywienie HB w hotelach – śniadania i obiadokolacje
 • Codzienne lunche serwowane na trasie przejazdu.
 • Codzienna asysta busa osobowego
 • Codzienny przewóz bagaży uczestników z hotelu do hotelu
 • Bilet wstępu do Term Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim oraz hotelowego kompleksu SPA w Gołdapii
 • Zwiedzanie zamku w Reszlu z przewodnikiem
 • Wieczorny rejs po Zalewie Wiślanym we Fromborku
 • ubezpieczenie w towarzystwie ubezpieczeniowym UNIQUA
 • opieka pilota i serwisanta rowerowego w czasie całej wyprawy
 • Transport powrotny uczestników, bagaży i rowerów na miejsce startu
 • dojazdu na miejsce rozpoczęcia wyprawy w Elblągu
 • ewentualnej opłaty za pozostawienie samochodu na parkingu strzeżonym
 • biletów wstępu do pozostałych atrakcji i zabytków na trasie przejazdu
 • kosztu części niezbędnych do naprawy roweru na trasie
 • kosztów ewentualnego dojazdu do serwisu rowerowego

UWAGA!

*Cena za osobę w pokojach 2-os. W przypadku zakwaterowania w pokoju 1-os. obowiązuje dopłata w wysokości 500 zł

*Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy w przypadku braku wymaganego minimum uczestników (12 os.)


Jak wyglądać będzie wyprawa?

Przygotowując program wyjazdu szczególny nacisk położyliśmy na komfort i poczucie bezpieczeństwa uczestników. Dlatego każdego dnia zapewnimy Wam komfortowy wypoczynek w hotelach na trasie przejazdu. Codziennie rano otrzymacie w hotelu śniadanie, a wieczorem pyszną obiadokolację. Dodatkowo, codziennie w umówionym na trasie miejscu będziemy na Was czekać z lunchem. W trakcie wyprawy uczestnicy będą pokonywać odcinki o długości od 43 do 62 km. Dla bardziej wymagających rowerzystów będziemy mieli przygotowane warianty przedłużenia trasy. Codziennie rano odbędziemy krótką odprawę podczas której omówimy szczegóły trasy w danym dniu, wyposażymy Was w mapki i przekażemy wszystkie niezbędne informacje. Każdy uczestnik wyprawy podróżować będzie własnym tempem. Nie ma obowiązku jazdy grupą. Ważne będzie tylko to aby dojechać do hotelu na umówioną godzinę wieczorem.

Poczucie bezpieczeństwa

Cała wyprawa odbędzie się w asyście naszego busa, który zawsze będzie gdzieś w pobliżu. Jeśli tylko zajdzie tak potrzeba odbierzemy Cię z dowolnego miejsca na trasie. Gdy dopadnie Cię zmęczenie, przydarzy się kontuzja lub warunki atmosferyczne będą nienajlepsze wystarczy jeden telefon i przyjedziemy po Ciebie. W przypadku awarii roweru również postaramy się pomóc. W trakcie całej wyprawy do Waszej dyspozycji będzie serwisant, który pomoże w usunięciu drobnych problemów. Jeśli awaria okaże się zbyt poważna to znajdziemy najbliższy serwis rowerowy, aby możliwe było kontunuowanie wyprawy. Oczywiście przed wyjazdem polecamy wykonać solidny serwis roweru aby zminimalizować ryzyko. Bezpieczeństwo to również ubezpieczenie. Wszyscy uczestnicy wyprawy obięci będą odpowiednim ubezpieczeniem.

Bagaże

Uczestnicy wyprawy podróżują „na lekko”. Bagaże podróżują naszym busem od hotelu do hotelu.

Rower

Wyznaczona trasa jest możliwa do przejechania na każdym rodzaju roweru – POZA ROWEREM SZOSOWYM.

Regeneracja

Zdajemy sobie sprawę z tego, że 7 dni spędzonych na dwóch kółkach może dać w kość. Dlatego dwukrotnie w trakcie wyprawy będziecie mogli skorzystać z odnowy w kompleksach basenowo- saunowych (w 3 oraz 7 dniu wyjazdu).

Noclegi

W czasie wyprawy zadbaliśmy o wysoki standard zapewnianych noclegów. Każdego dnia wybraliśmy  najlepszy hotel dostępny w danej okolicy. Czekają na Was komfortowe noclegi. Niektóre z nich w bardzo ciekawej scenerii np. Na zamku w Reszlu lub u stóp Katedry Fromborskiej.


PROGRAM WYJAZDU:

Dzień 1 (Elbląg -> Frombork, 48 km, ↗ 493m,↘524m):

Zbiórka uczestników w Elblągu w godzinach porannych. Istnieje możliwość pozostawienia samochodu na parkingu strzeżonym (za dodatkową opłatą). Spotkanie organizacyjne w miejscu zbiórki (omówienie trasy, rozdanie mapek, informacje i wskazówki dla uczestników), przejazd uczestników po wyznaczonej trasie Green Velo do Fromborka. Na trasie przejazdu przygotowany przez organizatorów lunch. Zakwaterowanie w hotelu we Fromborku, obiadokolacja w hotelu, rejs statkiem po Zalewie Wiślanym w promieniach zachodzącego słońca

Dzień 2 (Frombork -> Pieniężno, 57 km, ↗ 300m, ↘ 222m):

Śniadanie w hotelu; odprawa z organizatorami, przejazd uczestników po wyznaczonej trasie Green Velo do Pieniężna. Na trasie przejazdu przygotowany przez organizatorów lunch. Zakwaterowanie w hotelu w Pieniężnie, obiadokolacja, czas wolny.

Dzień 3 (Pieniężno -> Lidzbark Warm., 60 km, ↗ 364m, ↘ 369m):

Śniadanie; odprawa z organizatorami, przejazd uczestników po wyznaczonej trasie Green Velo do Lidzbarka Warmińskiego. Na trasie przejazdu przygotowany przez organizatorów lunch. Zakwaterowanie w hotelu w Lidzbarku Warmińskim, obiadokolacja w hotelu, wieczorne wyjście do Term Warmińskich (strefa wodna + sauny).

Dzień 4 (Lidzbark Warm. -> Bartoszyce), 43 km, ↗ 282m, ↘ 330m):

Śniadanie w hotelu; odprawa z organizatorami, przejazd uczestników po wyznaczonej trasie Green Velo do Bartoszyc. Na trasie przejazdu przygotowany przez organizatorów lunch. Zakwaterowanie w hotelu koło Bartoszyc, obiadokolacja w formie biesiady przy grillu, czas wolny.

Dzień 5 (Bartoszyce -> Reszel, 53 km, ↗ 227m, ↘ 198m):

Śniadanie w hotelu; odprawa z organizatorami, przejazd uczestników po wyznaczonej trasie Green Velo do Reszla. Na trasie przejazdu przygotowany przez organizatorów lunch. Zakwaterowanie w hotelu na zamku w Reszlu, zwiedzanie zamku z przewodnikiem, obiadokolacja w hotelu, czas wolny.

Dzień 6 (Reszel -> Węgorzewo, 62 km, ↗ 346m, ↘ 339m):

Śniadanie w hotelu; odprawa z organizatorami, przejazd uczestników po wyznaczonej trasie Green Velo do Węgorzewa. Na trasie przejazdu przygotowany przez organizatorów lunch. Zakwaterowanie w hotelu w Węgorzewie, obiadokolacja w hotelu, czas wolny.

Dzień 7 (Węgorzewo -> Gołdap 54 km, ↗ 325m, ↘ 306m):

Śniadanie w hotelu; odprawa z organizatorami, przejazd uczestników po wyznaczonej trasie Green Velo do Gołdapi. Na trasie przejazdu przygotowany przez organizatorów lunch. Zakwaterowanie w hotelu w Gołdapi, obiadokolacja w hotelu, w hotelu możliwość skorzystania z hotelowego SPA (w cenie)

Dzień 8 :

Śniadanie w hotelu, powrót transportem zorganizowanym do Elbląga.


Zgłoszenia prosimy kierować mailowo, lub telefonicznie bezpośrednio do:

Mateusz: mateusz@viaeuropa.com.pl ; +48 668 170 523

Karolina: karolina@viaeuropa.com.pl ; +48 735 046 307

Podziel się: