fbpx
Menu Close

GREEN VELO – ETAP II

Wschodni szlak rowerowy Green Velo to najbardziej spektakularny projekt rowerowy jaki do tej pory zrealizowano w Polsce. To łącznie ponad 2000 km wytyczonej i świetnie przygotowanej trasy rowerowej przez 5 województw wschodniej Polski. Zapraszamy na wyprawę rowerową w niespotykanej nigdzie wcześniej wygodnej formule. Drugi, 7-dniowy etap to około 370 km trasy od położonego przy samej granicy z Obwodem Kaliningradzkim uzdrowiska Gołdap, przez północno- wschodnią ścianę naszego kraju, do stolicy Podlasia – Białegostoku. Po drodze m.in. Suwalski Park Krajobrazowy, Wigierski Park Narodowy, Puszcza Augustowska i Biebrzański Park Narodowy.

Termin:   26.06-04.07.2021

Cena:     2690 PLN

CENA ZAWIERA:CENA NIE ZAWIERA:
 • 8 noclegów w standardzie hotelowym (**, *** lub **** w zależności od dnia)
 • Wyżywienie HB w hotelach – śniadania i obiadokolacje
 • Codzienne lunche serwowane na trasie przejazdu.
 • Codzienna asysta busa osobowego
 • Codzienny przewóz bagaży uczestników z hotelu do hotelu
 • Wstępu do hotelowych kompleksów SPA (2 razy w czasie wyjazdu)
 • Spływ kajakowy rzeką Czarna Hańcza
 • ubezpieczenie w towarzystwie ubezpieczeniowym UNIQUA
 • opieka pilota i serwisanta rowerowego w czasie całej wyprawy
 • Transport uczestników, bagaży i rowerów na miejsce startu
 • dojazdu na miejsce rozpoczęcia wyprawy w Białymstoku
 • ewentualnej opłaty za pozostawienie samochodu na parkingu strzeżonym
 • biletów wstępu do atrakcji i zabytków na trasie przejazdu
 • kosztu części niezbędnych do naprawy roweru na trasie
 • kosztów ewentualnego dojazdu do serwisu rowerowego

UWAGA!

*Cena za osobę w pokojach 2-os. W przypadku zakwaterowania w pokoju 1-os. obowiązuje dopłata w wysokości 500 zł

*Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy w przypadku braku wymaganego minimum uczestników (12 os.)


Jak wyglądać będzie wyprawa?

Przygotowując program wyjazdu szczególny nacisk położyliśmy na komfort i poczucie bezpieczeństwa uczestników. Dlatego każdego dnia zapewnimy Wam komfortowy wypoczynek w hotelach na trasie przejazdu. Codziennie rano otrzymacie w hotelu śniadanie, a wieczorem pyszną obiadokolację. Dodatkowo, codziennie w umówionym na trasie miejscu będziemy na Was czekać z lunchem. W trakcie wyprawy uczestnicy będą pokonywać odcinki o długości od 32 do 67 km. Dla bardziej wymagających rowerzystów będziemy mieli przygotowane warianty przedłużenia trasy. Codziennie rano odbędziemy krótką odprawę podczas której omówimy szczegóły trasy w danym dniu, wyposażymy Was w mapki i przekażemy wszystkie niezbędne informacje. Każdy uczestnik wyprawy podróżować będzie własnym tempem. Nie ma obowiązku jazdy grupą. Ważne będzie tylko to aby dojechać do hotelu na umówioną godzinę wieczorem.

Poczucie bezpieczeństwa

Cała wyprawa odbędzie się w asyście naszego busa, który zawsze będzie gdzieś w pobliżu. Jeśli tylko zajdzie tak potrzeba odbierzemy Cię z dowolnego miejsca na trasie. Gdy dopadnie Cię zmęczenie, przydarzy się kontuzja lub warunki atmosferyczne będą nienajlepsze wystarczy jeden telefon i przyjedziemy po Ciebie. W przypadku awarii roweru również postaramy się pomóc. W trakcie całej wyprawy do Waszej dyspozycji będzie serwisant, który pomoże w usunięciu drobnych problemów. Jeśli awaria okaże się zbyt poważna to znajdziemy najbliższy serwis rowerowy, aby możliwe było kontunuowanie wyprawy. Oczywiście przed wyjazdem polecamy wykonać solidny serwis roweru aby zminimalizować ryzyko. Bezpieczeństwo to również ubezpieczenie. Wszyscy uczestnicy wyprawy obięci będą odpowiednim ubezpieczeniem.

Bagaże

Uczestnicy wyprawy podróżują „na lekko”. Bagaże podróżują naszym busem od hotelu do hotelu

Rower

Wyznaczona trasa jest możliwa do przejechania na każdym rodzaju roweru – POZA ROWEREM SZOSOWYM.

Regeneracja

Zdajemy sobie sprawę z tego, że 7 dni spędzonych na dwóch kółkach może dać w kość. Dlatego dwukrotnie w trakcie wyprawy będziecie mogli skorzystać z odnowy w kompleksach basenowo- saunowych. 

Noclegi

W czasie wyprawy zadbaliśmy o wysoki standard zapewnianych noclegów. Każdego dnia wybraliśmy  najlepszy hotel dostępny w danej okolicy. Czekają na Was komfortowe noclegi. Niektóre z nich w bardzo ciekawej scenerii np. w klasztorze w Wigrach


PROGRAM WYJAZDU:

Dzień 1 (Białystok -> Gołdap):

Zbiórka w Białymstoku w godzinach popołudniowych. Istnieje możliwość pozostawienia samochodu na parkingu strzeżonym (za dodatkową opłatą). Transfer do Gołdapi transportem zorganizowanym. Zakwaterowanie uczestników w hotelu, obiadokolacja, spotkanie organizacyjne, czas wolny

Dzień 2 (Gołdap -> Wiżajny, 51 km, ↗ 499m,↘ 429m):

Śniadanie w hotelu. Odprawa z organizatorami (omówienie trasy, rozdanie mapek, informacje i wskazówki dla uczestników), przejazd uczestników po wyznaczonej trasie Green Velo do Wiżajn. Na trasie przejazdu przygotowany przez organizatorów lunch. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Wiżajn w Suwalskim Parku Krajobrazowym, obiadokolacja w formie biesiady przy ognisku, czas wolny

Dzień 3 (Wiżajny -> Szelment, 37 km, ↗ 263m, ↘ 318m):

Śniadanie w hotelu; odprawa z organizatorami, przejazd uczestników po wyznaczonej trasie Green Velo do m. Szelment w Suwalskim Parku Krajobrazowym . Na trasie przejazdu przygotowany przez organizatorów lunch. Zakwaterowanie w hotelu w Szelmencie, obiadokolacja, czas wolny.

Dzień 4 (Szelment -> Wigry, 50 km, ↗ 348m, ↘ 435m):

Śniadanie w hotelu; odprawa z organizatorami, przejazd uczestników po wyznaczonej trasie Green Velo do m. Wigry w Wigierskim Parku Narodowym. Na trasie przejazdu przygotowany przez organizatorów lunch. Zakwaterowanie w hotelu w klasztorze na Wigrach, obiadokolacja, czas wolny

Dzień 5 (Wigry -> Augustów, 43 km, ↗ 291m, ↘ 287m):

Śniadanie w hotelu; odprawa z organizatorami, spływ kajakowy rzeką Czarna Hańcza spod Klasztoru na Wigrach (ok. 3h), przejazd uczestników po wyznaczonej trasie Green Velo do Augustowa. Na trasie przejazdu przygotowany przez organizatorów lunch. Zakwaterowanie w hotelu w Augustowie, obiadokolacja w hotelu, czas wolny.

Dzień 6 (Augustów -> Goniądz, 67 km, ↗ 294m, ↘ 300m):

Śniadanie w hotelu; odprawa z organizatorami, przejazd uczestników po wyznaczonej trasie Green Velo do Goniądza przez Biebrzański Park Narodowy. Na trasie przejazdu przygotowany przez organizatorów lunch. Zakwaterowanie w hotelu w Goniądzu, obiadokolacja w hotelu, czas wolny.

Dzień 7 (Goniądz -> Tykocin, 60 km, ↗ 197m, ↘ 212m):

Śniadanie w hotelu; odprawa z organizatorami, przejazd uczestników po wyznaczonej trasie Green Velo do Tykocina. Na trasie przejazdu przygotowany przez organizatorów lunch. Zakwaterowanie w hotelu w Tykocinie, obiadokolacja w hotelu, czas wolny.

Dzień 8 (Tykocin -> Białystok, 55 km, ↗ 242m, ↘ 219m):

Śniadanie w hotelu; odprawa z organizatorami. Przejazd uczestników po wyznaczonej trasie Green Velo do Białegostoku. Na trasie przygotowany przez organizatorów lunch. Zakwaterowanie w hotelu w Białymstoku, obiadokolacja w hotelu, czas wolny – możliwość korzystania z hotelowego basenu i SPA.

Dzień 9:

Śniadanie, wymeldowanie z hotelu

Podziel się: