Jak wygląda wyjazd na narty samolotem do Włoch?

Oferowane wyjazdy narciarskie do takiego kraju jak Włochy, mogą wydać się pięknym, ale trudnym do zrealizowania pomysłem. Tymczasem wszystko staje się prostsze – wystarczy postawić na transport lotniczy. Wyjazd samolotem to przedsięwzięcie, które wymaga koordynacji, dlatego zapraszamy Państwa do skorzystania z bogatych doświadczeń przelotów do Valle d’Aosta, wypracowanych przez kilkanaście lat działania w branży turystycznej. ViaEuropa to niewielki touroperator, dzięki czemu wyjazdy narciarskie do Włoch zawsze stwarzają możliwość uwzględnienia oczekiwań i propozycji klientów.
Dzięki zaplanowanemu wyjazdowi samolotem, narty w Valle d’Aosta to projekt na wyciągnięcie ręki! Poza organizacją transportu wiemy również, jak zająć się powierzonym sprzętem narciarskim. W efekcie na miejscu we Włoszech będą oczekiwać na Państwa zarezerwowane noclegi, sprzęt – własny lub do wypożyczenia oraz codzienny transport do wyciągów narciarskich.

Po przeczytaniu kolejnych informacji nie powinni mieć Państwo żadnych wątpliwości – wyjazd samolotem na narty do Włoch leży w zasięgu Państwa możliwości!

Transport:

Loty odbywają się z Wrocławia, Warszawy, Gdańska, Poznania albo Krakowa. Lecimy tylko z małym bagażem podręcznym.1 Przedstawiciel biura czeka na lotnisku w Bergamo i zawozi Gości do miejsca docelowego. Bagaże jadą z Państwa domów prosto do wybranego hotelu. Nie muszą się Państwo nimi przejmować.

Sprzęt narciarski przewozimy busem z Polski za dodatkową opłatą 200 zł. Oferta dotyczy osób lecących z Wrocławia, Krakowa, Poznania Warszawy i Gdańska. Cena obejmuje przewiezienie kompletu sprzętu, tzn.: torby lub walizki, nart i butów w pokrowcach. Cały bagaż musi być dokładnie opisany: imieniem, nazwiskiem oraz nazwą hotelu, a w drodze powrotnej, nazwą miasta w Polsce, do którego ma trafić. Informacja o odbiorze sprzętu zostanie przekazana na tydzień przed wylotem. Sprzęt narciarski oraz bagaże odbierane są indywidualnie, spod wyznaczonego adresu.2  

Bagaże osób mieszkających we Wrocławiu i okolicach prosimy złożyć w ustalonym terminie w SMOLCU.

Dla tych z Państwa, którzy nie mają własnego sprzętu, albo zwyczajnie nie chcą go zabierać ze sobą, istnieje możliwość skorzystania z firmowej wypożyczalni nart. Cena kompletu na tydzień wynosi 50 euro.

Zakwaterowanie:

Lokalizacja naszych hoteli w dolinie umożliwia jazdę na nartach w różnych stacjach narciarskich Doliny Aosty. W ciągu 7 dni pobytu odwiedzamy 5 różnych ośrodków: Courmayeur, La Thuile -La Rosiere (Francja), Valtournenche, połączone z Breuil -Cervinia oraz Zermatt (Szwajcaria), Monterosa Ski, Pila. Stacje te charakteryzują  się zupełnie odmiennymi warunkami narciarskimi. Wszystkie urokliwe, imponujące, ze świetnie przygotowanymi trasami o bardzo różnym stopniu trudności. Każdy, bez względu na umiejętności narciarskie znajdzie tam coś dla siebie.

Transfery na stoki:

Mieszkanie w dolinie to fantastyczna sprawa – po pierwsze, na dole jest cieplej i nie ma śniegu, po drugie – codziennie możemy jechać tam, gdzie jest piękna pogoda i fantastyczne warunki śniegowe! Wymaga to jednak niedługiego przejazdu do stacji narciarskich. Codziennie ruszamy na trasy narciarskie o 9:00 spod hotelu, a w drogę powrotną wyjeżdżamy o 17:00. Sprawnie, szybko, na czas – z naszym transportem cała Dolina Aosty stoi przed Państwem otworem.

Wyżywienie:

Skorzystanie z oferty touroperatora wiąże się też z możliwością skosztowania lokalnych przysmaków. W zależności od wybranej opcji wyżywienia można delektować się włoskimi specjałami, Rano przed wyjazdem na narty dla wszystkich przewidziano śniadanie, a pod wieczór sytą, typowo włoską kolację (opcja HB). W ciągu dnia, do dyspozycji narciarzy będzie cała masa barów i restauracji  na stokach.
Chętnie polecimy Państwu te miejsca, które naprawdę warto odwiedzić, np. w rejonie kultowej stacji Breuil-Cervinia, gdzie na narty można wybrać się nawet powyżej 3000 m n.p.m. Miejscowość położona u podnóża Matterhornu (wł. Monte Cervino) – 4478 m n.p.m., z pewnością zapadnie Państwu w pamięć, nie tylko ze względu na zapierające dech w piersiach widoki.

Ubezpieczenie:

Trudno sobie wyobrazić wyjazd na narty do Włoch samolotem bez odpowiedniej asekuracji. Biuro zapewnia ubezpieczenie w cenie wycieczki. Współpracujemy z Towarzystwem Ubezpieczeń WIENER S.A. Oferowany pakiet ubezpieczeniowy „Ubezpieczeni w podróży” zawiera OKNW i OKL-SKI (KL 10 000 euro, NNW 1250 euro, 200 euro to ubezpieczenie bagażu, 500 Euro ubezpieczenie sprzętu sportowego, a AS z OC 10000 euro). Szczegóły TUTAJ 

Zalecane jest wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która w razie potrzeby, bezgotówkowo pokrywa wszelkie koszty niezbędnych świadczeń medycznych na terenie Unii Europejskiej. Szczegóły: ULOTKA EKUZ

Nauka jazdy:

Zamiast przepłacać za anglojęzycznego instruktora w ośrodku narciarskim, miłośnicy białego szaleństwa mogą skorzystać z usług polskiego instruktora, współpracującego z organizatorem wycieczki. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszą instruktorką, w celu omówienia warunków szkolenia:

Karolina Świercz tel. +48 735 046 307, e-mail: karolina@viaeuropa.com.pl


1 W związku ze zmianą polityki bagażowej linii lotniczych Ryanair, informujemy, że od nowego sezonu 2018/19 dozwolony bagaż podręczny na pokładzie samolotu to mała torba lub plecak nieprzekraczające wymiarów 40 x 20 x 25 cm. Za małą walizkę (55 x 40 x 20 cm) obowiązuje dodatkowa dopłata (6 Euro podczas rezerwacji imprezy – by wnieść walizkę na pokład, lub 10 Euro na lotnisku – bagaż musi wtedy zostać nadany).

2Zawsze staramy się znaleźć punkt, z którego odbierzemy bagaże całej grupy.