fbpx
Menu Zamknij

Jak wygląda wyjazd na narty samolotem do Włoch?

Oferowane wyjazdy narciarskie do takiego kraju jak Włochy, mogą wydać się pięknym, ale trudnym do zrealizowania pomysłem. Tymczasem wszystko staje się prostsze – wystarczy postawić na transport lotniczy. Wyjazd samolotem to przedsięwzięcie, które wymaga koordynacji, dlatego zapraszamy Państwa do skorzystania z bogatych doświadczeń przelotów do Valle d’Aosta, wypracowanych przez kilkanaście lat działania w branży turystycznej. ViaEuropa to niewielki touroperator, dzięki czemu wyjazdy narciarskie do Włoch zawsze stwarzają możliwość uwzględnienia oczekiwań i propozycji klientów.
Dzięki zaplanowanemu wyjazdowi samolotem, narty w Valle d’Aosta to projekt na wyciągnięcie ręki! Poza organizacją transportu wiemy również, jak zająć się powierzonym sprzętem narciarskim. W efekcie na miejscu we Włoszech będą oczekiwać na Państwa zarezerwowane noclegi, sprzęt – własny lub do wypożyczenia oraz codzienny transport do wyciągów narciarskich.

Po przeczytaniu kolejnych informacji nie powinni mieć Państwo żadnych wątpliwości – wyjazd samolotem na narty do Włoch leży w zasięgu Państwa możliwości!


Transport:

Loty odbywają się z Wrocławia, Warszawy, Gdańska albo Krakowa. Przedstawiciel biura czeka na lotnisku w Bergamo i zawozi Gości do miejsca docelowego. Bagaże jadą z Państwa domów prosto do wybranego hotelu. Nie muszą się Państwo nimi przejmować.

Sprzęt narciarski przewozimy busami za dodatkową opłatą 200 zł. Oferta dotyczy osób lecących z Wrocławia, Krakowa, Warszawy i Gdańska. Cena obejmuje przewiezienie kompletu sprzętu, tzn.: torby lub walizki, nart i butów w pokrowcach. Cały bagaż musi być dokładnie opisany: imieniem, nazwiskiem oraz nazwą hotelu, a w drodze powrotnej, nazwą miasta w Polsce, do którego ma trafić. Informacja o odbiorze sprzętu zostanie przekazana na tydzień przed wylotem. Sprzęt narciarski oraz bagaże odbierane są indywidualnie, spod wyznaczonego adresu.

Dla tych z Państwa, którzy nie mają własnego sprzętu, albo zwyczajnie nie chcą go zabierać ze sobą, istnieje możliwość skorzystania z firmowej wypożyczalni nart. Cena kompletu na tydzień wynosi 50 euro.

Zakwaterowanie:

Do dyspozycji Gości w zimowych ośrodkach narciarskich są hotele trzy- i czterogwiazdkowe. Więcej o hotelach dowiedzieć się można w zakładce NASZE HOTELE

Transfery na stoki:

Mieszkanie w dolinie to fantastyczna sprawa – po pierwsze, na dole jest cieplej i nie ma śniegu, po drugie – codziennie możemy jechać tam, gdzie jest piękna pogoda i fantastyczne warunki śniegowe! Wymaga to jednak niedługiego przejazdu do stacji narciarskich. Codziennie ruszamy na trasy narciarskie o 9:00 spod hotelu, a w drogę powrotną wyjeżdżamy o 17:00. Sprawnie, szybko, na czas – z naszym transportem cała Dolina Aosty stoi przed Państwem otworem.

Wyżywienie:

Skorzystanie z oferty touroperatora wiąże się też z możliwością skosztowania lokalnych przysmaków. W zależności od wybranej opcji wyżywienia można delektować się włoskimi specjałami, Rano przed wyjazdem na narty dla wszystkich przewidziano śniadanie, a pod wieczór sytą, typowo włoską kolację (opcja HB). W ciągu dnia, do dyspozycji narciarzy będzie cała masa barów i restauracji  na stokach.
Chętnie polecimy Państwu te miejsca, które naprawdę warto odwiedzić, np. w rejonie kultowej stacji Breuil-Cervinia, gdzie na narty można wybrać się nawet powyżej 3000 m n.p.m. Miejscowość położona u podnóża Matterhornu (wł. Monte Cervino) – 4478 m n.p.m., z pewnością zapadnie Państwu w pamięć, nie tylko ze względu na zapierające dech w piersiach widoki.

Ubezpieczenie:

Trudno sobie wyobrazić wyjazd na narty do Włoch samolotem bez odpowiedniej asekuracji. Biuro zapewnia ubezpieczenie w cenie wycieczki. Współpracujemy z Towarzystwem Ubezpieczeń AXA S.A. Oferowany pakiet ubezpieczeniowy „Kontynenty” zawiera OKNW i OKL-SKI (KL 10 000 euro, NNW 2000 euro, 200 euro to ubezpieczenie bagażu, a AS z OC 5000 euro). Szczegóły tutaj: AXA Kontynenty

Zalecane jest wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która w razie potrzeby, bezgotówkowo pokrywa wszelkie koszty niezbędnych świadczeń medycznych na terenie Unii Europejskiej. Szczegóły: ULOTKA EKUZ

Nauka jazdy:

Zamiast przepłacać za anglojęzycznego instruktora w ośrodku narciarskim, miłośnicy białego szaleństwa mogą skorzystać z usług polskiego instruktora, współpracującego z organizatorem wycieczki. OFERTĄ NAUKI JAZDY


1 W związku ze zmianą polityki bagażowej linii lotniczych Ryanair, informujemy, że od nowego sezonu 2018/19 dozwolony bagaż podręczny na pokładzie samolotu to mała torba lub plecak nieprzekraczające wymiarów 40 x 20 x 25 cm. Za małą walizkę (55 x 40 x 20 cm) obowiązuje dodatkowa dopłata (6 Euro podczas rezerwacji imprezy – by wnieść walizkę na pokład, lub 10 Euro na lotnisku – bagaż musi wtedy zostać nadany).

2Zawsze staramy się znaleźć punkt, z którego odbierzemy bagaże całej grupy.

Podziel się: