La Thuile – narty w 2 krajach jednego dnia

Kończymy dziś prezentację ośrodków narciarskich Doliny Aosty. Ostatnim przystankiem naszego SKISAFARI jest La Thuile. Dzięki położeniu na pograniczu włosko- francuskim możemy cieszyć się jazdą w dwóch krajach w ciągu jednego dnia.

               La Thuile od czasów rzymskich aż do II wojny światowej pełniło ważne funkcje militarne. Dopiero w 1964 roku zaczęto inwestycje w infrastrukturę narciarską i turystyczną. W efekcie tych inwestycji powstał piękny alpejski ośrodek narciarski. Trasy narciarskie zajmują ogromny obszar przełęczy Piccolo San Bernardo i rozciągają się na wysokościach od 1450 do 2650 m n.n.p.m. Dzięki temu, mamy tu do dyspozycji ponad 160 km tras o różnym stopniu trudności. Mapka ośrodka do zobaczenia TUTAJ.

               Jeżdżąc na nartach w La Thuile warto przekroczyć granicę włosko- francuską i spróbować swoich sił na trasach francuskiego La Rosière. Co bardzo ważne, nie potrzebujemy do tego osobnego karnetu. Wszystkie stoki dostępne są w ramach jednego skipassu.

               Podczas przeprawy do Francji można podziwiać charakterystycznych dla tego miejsca, jednak rzadko spotykanych niecodziennych narciarzy. Otóż rozdzielająca La Thuile i La Rosière przełącz Piccolo San Bernardo jest mekką dla pasjonatów Snowkitae’a. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych można spotkać tu mnóstwo amatorów połączenia latawca i nart lub snowboardu. Ich widok na tle alpejskich szczytów robi wrażenie. Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego ośrodek TUTAJ. Warto zaznaczyć, że przez wspomnianą wcześniej Małą Przełęcz Świętego Bernarda przebiega droga łącząca Włochy i Francję-  natomiast przejazd możliwy jest tylko latem. Zimą szosa jest całkowicie zasypana śniegiem i przebiegają po niej trasy narciarskie.

               Najwyższa klasa ośrodka została potwierdzona w ostatnim sezonie. Trasy La Thuile znalazły uznanie wśród organizatorów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim kobiet. W rozegranym 29 lutego 2020 supergigancie na trasie nr 3 zwyciężyła Austriaczka Nina Ortlieb. Jak się później okazało, były to ostatnie zmagania sezonu 2019/2020. Kolejne zawody nie odbyły się już, z powodu rozwijającej się pandemii koronawirusa.

               Jesteśmy pewni, że w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie nie przeszkodzi nam obecna sytuacja i każdy będzie mógł spróbować swoich sił na pucharowych trasach LaThuile. Tym bardziej, że matka natura już staje na wysokości zadania i w Alpach sypnęła śniegiem! 😊. Zapraszamy do zapoznania się z naszą OFERTĄ i rezerwowania miejsc na zbliżający się sezon przy pomocy FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO. Zaczynamy już 5 grudnia!