Narty w Dolina Aosty – dlaczego z nami?

Od kilku tygodni staramy się przybliżyć Wam walory Doliny Aosty jako najlepszego miejsca na wyjazd narciarski. Dziś kilka zdań o szczegółach naszej oferty. I chociaż zabrzmi to nieskromnie, to uważamy, że całkiem nieźle to wymyśliliśmy 😉

               Kilka słów o naszych wyjazdach mogliście już przeczytać we wcześniejszym wpisie pt. „Dolina Aosty samolotem – narty w zasięgu ręki”. Dzisiaj pora rozwinąć trochę ten temat i wejść w szczegóły tego co czeka Was na miejscu. Jak już wiecie najwygodniej na narty do Valle d’Aosta jest przylecieć do Bergamo, i stamtąd dać się odebrać naszemu przedstawicielowi. A wcześniej, kilka dni przed wylotem z Polski, oddać swoje bagaże w ręce naszego kierowcy. Dzięki temu Wasza podróż na narty w Dolina Aosty będzie trwała tylko około 4 godziny i przebiegnie bardzo komfortowo. Wasze walizki oraz sprzęt narciarski będą czekać w wybranym wcześniej przez Was hotelu.

               Wybór hotelu to bardzo ważny element planowania każdej podróży. Istotną sprawą jest przecież to, gdzie będziemy spędzać wieczory i regenerować się po całodniowych szaleństwach na stoku. Mając na względzie różne upodobania i wymagania, przygotowaliśmy dla naszych gości szeroką gamę trzy- i czterogwiazdkowych hoteli. Każdy z nich ma swój urok.

               Dla klientów wybierających SKISAFARI mamy do wyboru 4 hotele w sąsiednio położonych miasteczkach St.Vincent i Chatillon. Są to 4-gwiazdkowe Paradise i Miramonti oraz 3-gwiazdkowa Elena w Saint Vincent. Natomiast w Chatillon znajduje się chyba najlepiej znany naszym gościom 3-gwiazdkowy Hotel Rendez Vous.  Dla wszystkich, którzy wolą przebywanie przez cały wyjazd w jednym miejscu proponujemy Hotel Touris 3* położony w Valtournenche skąd można korzystać ze stoków nie tylko Valtorunenche, ale również Cervini oraz Zermatt. O specyfice każdego z naszych hoteli przeczytacie na naszej stronie TUTAJ.

               Gdy już dojedziecie na miejsce i zakwaterujecie się w swoim hotelu nazajutrz zacznie się Wasza przygoda narciarska w Dolinie Aosty. W ciągu 6 dni jazdy odwiedzimy 5 różnych stacji narciarskich regionu (Cervinia, Courmayeur, Pila, Monterosa i La Thuile). Decyzje o wyborze stacji na dany dzień podejmujemy tuż przed wyjazdem. Codziennie analizujemy prognozy pogody i dzwonimy do ośrodków narciarskich pytając o sytuację na stokach. Dzięki temu zawsze możecie cieszyć się najlepszymi możliwymi w danym dniu warunkami do jazdy. Nie trzymamy się sztywno programu – jeździmy tam gdzie jest pogoda. Dolina Aosty to dość rozległy i (oczywiście) górski teren. Niejednokrotnie mamy do czynienia z sytuacją, że w jednej części doliny jest pochmurno, wietrznie i sypie śnieg, a na jej drugim końcu mamy mówiąc kolokwialnie „pełną lampę” 😊.

               Wróćmy jeszcze do naszej bazy. Dwa niewielkie miasteczka St.Vincent i Chatillon położone są niemal w centrum Doliny. Dodatkowo w bezpośrednim ich sąsiedztwie przebiega autostrada. Dzięki temu mamy wszędzie naprawdę blisko! Codzienne dojazdy na stoki zajmują nam naprawdę niewiele czasu. Do najbliżej położonej Pili mamy około 20 min. drogi. Najdłuższą podróż odbywamy do Gressoney na stoki Monterosy, ale jest to tylko niewiele ponad godzinę.

               Po powrocie w każdym z naszych hoteli czekać będzie na Was włoska pyszna kolacja i będziecie mogli oddać się relaksowi korzystając z oferowanych przez hotele atrakcji takich jak sauny, jacuzzi, basen lub masaże. Warto również wspomnieć o oferowanej przez nas wypożyczalni nart oraz możliwości skorzystania z lekcji nauki jazdy z naszą Karoliną.

               Dolina Aosty jest naszym zimowym domem już o wielu lat. Z każdym sezonem staramy się udoskonalać naszą ofertę, aby była jeszcze bardziej atrakcyjna. Od samego początku przyświeca nam cel w postaci zapewnienia jak najwyższego komfortu naszym gościom. Chyba nam się to udało. Narty w Dolinie Aosty z Via Europa to takie narty na jakie sami chcielibyśmy pojechać 😊 Naszą ofertę w pigułce możecie obejrzeć również na tym FILMIE. Do zobaczenia w Valle d’Aosta!