Narty w Dolinie Aosty

Valle d’Aosta oferuje wiele atrakcji i możliwości spędzania wolnego czasu. Jednak na pierwszym miejscu, zdecydowanie wymienić należy narciarstwo. Położenie oraz ukształtowanie terenu powoduje, że ten region uznawany jest za jeden z najlepszych terenów do uprawiania białego szaleństwa w Europie. Już dziś chcemy Was zaprosić na narty w Dolinie Aosty.

Wśród największych ośrodków narciarskich z całą pewnością wymienić należy Breuil-Cervinię, Courmayeur, Monte Rosa- ski, La Thuile oraz Pila-Aosta. Każdej z tych stacji już wkrótce poświęcimy oddzielny wpis na naszym blogu. Ale narty w Dolinie Aosty to także mniejsze, mniej znane, klimatyczne stacje narciarskie takie jak m.in. Torgnon, Champorcher, Chamois czy Brusson. Różnorodność ośrodków i tras powoduje, że każdy narciarz znajdzie tu coś dla siebie. Dzięki rozległości terenów narciarskich można cieszyć się jazdą na stokach bez tłumów i kolejek do wyciągów.

Nie bez znaczenia są tutaj warunki pogodowe. Valle d’Aosta charakteryzuje się świetnymi warunkami śniegowymi od samego początku trwania sezonu zimowego oraz długimi okresami stabilnej słonecznej pogody. Nie należy jednak zapominać, że znajdujemy się w najwyższych rejonach Alp i pogoda też czasem płata figla (kiedyś ten śnieg musi przecież napadać 😊). Dlatego szczególnie sprawdza się formuła wyjazdu „Ski Safari”. Pozwala nam to „upolować” ładną pogodę i wybrać taką stację narciarską, która w danym dniu oferuje najlepsze warunki, podczas gdy w innej stacji może być tego dnia pochmurno, wietrznie i pada śnieg.

Niewątpliwie Dolina Aosty to wymarzone miejsce do uprawiania narciarstwa. Fakty mówią same za siebie. Narty w Dolinie Aosty to ponad 1000 km tras! To sezon narciarski trwający niemal przez cały rok.  To 5 dużych ośrodków oraz kilkanaście mniejszych. To różnorodność zawsze świetnie przygotowanych tras: od łagodnych niebieskich po bardzo wymagające czarne. To piękna pogoda i wyśmienita kuchnia. To świetna atmosfera którą gwarantuje ekipa Via Europa! Zapraszamy😊