Narty w Valle d’Aosta

 

Uwierz nam- raz spróbujesz Aosty, będziesz tam wracał! 

Najmniej popularny, nie oblegany przez tłumy narciarzy, ale z pewnością najpiękniejszy region włoskich Alp. Położona u styku trzech państw, podzielonych przez nic innego jak najwyższe i najpiękniejsze góry Europy…

Dolina Aosty została odkryta przez nas 16 lat temu. Zakochaliśmy się w niej bez pamięci, tak samo jak wielu naszych klientów, którzy wracają tam rok po roku, by podziwiać piękne widoki, próbować fantastycznych, włoskich smaków i doświadczać narciarstwa alpejskiego na najwyższym poziomie, po przepięknie przygotowanych trasach.

Dzięki zakwaterowaniu w dolinie, mamy możliwość korzystania z uroków pięciu różnych stacji narciarskich o łącznej długości tras sięgającej 1030 km. Zyskujemy dzięki temu szansę jazdy codziennie w innej stacji1, co sprawia, że trasy, które pokonujemy nie mogą nam się znudzić! Dodatkowo każda ze stacji ma swój unikalny, czasem zaskakujący charakter!

wyjazdy zawsze uzależniamy od pogody- jedziemy tam, gdzie jest najlepsza jazda!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O DOLINIE Z OFICJALNEJ STRONY (ENG)

lub

PRZECZYTAJ ZA CO TAK KOCHAMY AOSTĘ NA NASZYM BLOGU


PLAN IMPREZY SKI SAFARI*

Dzień 1
Wylot z wybranego lotniska w Polsce, przylot do Bergamo (Mediolan), transfer do hotelu, obiadokolacja, rozdanie karnetów i omówienie szczegółów.

Dzień 2
Śniadanie serwowane od 7:30. Jazda w uroczej stacji narciarskiej PILA, możliwość zrobienia zakupów w supermarkecie, lub przespacerowania się po mieście Aosta- założonym w roku 25 p.n.e. przez Oktawiana Augusta, z pozostałościami budowli z czasów rzymskich, wyjazd z parkingu o 17:00, powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 3
Śniadanie serwowane od 7:30. Wyjazd kolejką SkyWay Montebianco na taras widokowy na wysokości prawie 3500 m n.p.m. Jazda pod MONT BLANC w znanym kurorcie COURMAYEUR na trasach FIS, wyjazd z parkingu o 17:00, powrót do hotelu,  obiadokolacja. Po kolacji, dla chętnych wyjście do kasyna, jednego z największych i najbardziej znanych w dolinie Aosta.

Dzień 4
Śniadanie od 7:30, jazda na MONTEROSA z doliny GRESSONEY wokół same „3-tysięczniki”,  wyjazd z parkingu o 17:00, powrót do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem zajęcia w podgrupach.

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd do LA THUILE, tam możliwość przejazdu na nartach do LA ROSIERE uroczej małej stacji we Francji, z idealnie przygotowanymi trasami. Na szczycie znajduje się średniowieczna twierdza. Wyjazd z parkingu o 17:00, powrót do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem zajęcia w podgrupach.

Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd do VALTOURNENCHE i CERVINII, skąd chętni mogą przejechać do najlepszego pod każdym względem kurortu Szwajcarii- ZERMATT. Tam przejazd najwyżej położoną kolejką zębatą w Europie do klasztoru na wysokości 3 089 m n.p.m. i wjazd na najwyżej w Europie położony taras widokowy na Małym Matterhornie- 3 883 m n.p.m. Wyjazd z Valtournenche lub z Cervinii o 17:00, powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 7
Po śniadaniu jeździmy w najlepszych panujących warunkach w jednej z odwiedzonych już stacji narciarskich. O 17:00 ruszamy w drogę powrotną do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 8
Po śniadaniu (lub pakiet na drogę) transfer na lotnisko, wylot z Bergamo (Mediolan), przylot do POLSKI.

*Dotyczy Hoteli: Miramonti, Paradise, Rendez VousElena

UWAGA! Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie w zależności od panujących warunków atmosferycznych.

TO WSZYSTKO NA JEDNYM KARNECIE!


CENNIK KARNETÓW:

  • Os. Dorosła: 280 Euro
  • Senior (ur. przed 31.05.1957): 260 Euro
  • Dziecko (ur. po 31.10.2007): 220 Euro
  • Dziecko (ur. po 31.10.2013): GRATIS*
  • Dodatek do Zermatt (Szwajcaria): 35 Euro (nieobowiązkowy)
  • Płatność za karnet narciarski pobieramy na miejscu w EURO (gotówka).

*Gdy jeden z rodziców kupuje karnet w kasach wyciągu w cenie standardowej: 311 Euro